21 marca, 2016

Kolorowe ule \wczesna wiosna\.Zaplątałam się Tam w niedzielne popołudnie i zostałam na trzy godziny... Czy muszę pisać, gdzie leży Tam ? ;) No dobrze... leży w skrzynce z wyobraźnią, we wspominkach ;)...


+++
Tym razem będzie o prześwitach wiosny, o wędrówce wzdłuż pochylających się krzewów, suchych jeszcze w mgnieniu słońca. Wreszcie o zaczarowanych ulach, o drzewie z oczami i o glinianych dzwonkach wieszanych na konarach - niekoniecznie w tej samej kolejności ;).


Owo Tam znajduje się w maleńkiej wiosce Egesheim położonej w rejencji Schwarzwald-Baar-Heuberg, która o tej porze jest jeszcze obdarta z soczystych barw i surowa. 


To magiczny pszczeli park Ferdi's-Bienenpark:Ale cóż to !?... ... ...dostrzegam równanie 3x P = Przedwiośnie, Przebudzenie, Przebiśniegi:Cudności dane tylko na chwilkę, kruche, a przecież wieczne w swym uporczywym dorocznym powracaniu:

 


Pszczelarz Ferdinand Stier stworzył bardzo przytulne domostwo dla swoich miodowych kolonii, które jeszcze smacznie chrapią.

Tymczasem nas wiodą przez park drewniane tabliczki:

 
Budząca się romantyczna natura oczarowała mnie niby Hrabina Cosel (wówczas jeszcze Anna Konstancja) króla Augusta II Mocnego. 
I chociaż ich romans nie miał szczęśliwego zakończenia, ja czułam się przeto wniebowzięta:

Patrzyłam na roślinność, widziałam jak cienie topią odbicia w ziemi, zmazywane przez mgły, które wylegały od lewej strony wzgórz:

... lecz przecież nie po się Tam zjawiłam, żeby skupiać uwagę nad socjologicznymi dywagacjami. Zdecydowanie wolę ornitologiczne. 

Przed Wami zupełnie niepoważna dawka zupełnie przypadkowych pstryknięć: 


 


  
 
Jest i Ono - drzewo, które ożywiły ciosy.
Zapewne ma za zadanie odstraszać niechcianych intruzów:I ceglaste dzwoneczki:Jako że dominującą wiarą jest tu Katolicyzm, co rusz można natrafić na akcenty takie jak krzyże, pomniki, grotki:

Ścieżka w las:

Suchy las:

Dobrze czasem zerknąć w niebo:Na osłodę rzut oczu na miejscowość. 

Orzeźwiające powietrze oraz zalegająca cisza -> widać tubylcy na weekendy masowo wyjeżdżają, bo ni śladu po życiu w ichniejszych sterylnie wymuskanych ogródkach:

Wycieczka stanowczo za krótka. 
Jak zawsze zresztą ;-). 

Niestety w końcu trzeba mi było zostawić pszczele towarzystwo i ruszyć w drogę powrotną. 
Parę kwadransów później bezpiecznie, bo w oswojonych terytoriach, ze zmarzniętymi rękoma, z bolącymi nogami, zabłoconymi adidasami, lecz i z jakimś takim ciepłem na sercu znalazłam się pod miękką kołderką. 


Do zaś !2 komentarze:

  1. Bardzo urokliwe :) Z nadzieją na nadejście wiosny...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też wyczekuję na wiosnę ;), kiedy wszystko jeszcze bardziej zyska na uroku...

      Usuń

WSTAW KOMENTARZ: