15 czerwca, 2016

Muzeum MERCEDES-BENZ.Pogodna sobota i bardzo spontaniczny wypad do Stuttgartu po porannym Kursie z języka niemieckiego.
Powód ? - zachwycić się wyczynami inżynierii motoryzacyjnej i zobaczyć owiane sławą Muzeum Mercedes-Benz.

Na wyznaczone miejsce przybywamy w samo południe.
Mym oczom ukazuje się kolista, designiarska budowla. 
Zaprojektowana przez Holendra Bena van Berkela liczy sobie 9 kondygnacji oraz sąsiaduje z Fabryką marki, Stadionem Arena Mercedes-Benz i.. konkurentem branżowym czyli Muzeum Porsche ;):

Dzięki oszklonym ścianom widać Tor Testowy, boiska do gry i namiastkę stuttgarckich ulic:Bilet całodzienny w cenie 8 E. W gratisie smycz z firmowym logo.

Podróż - bo tak można nazwać spotkanie z owym muzeum - rozpoczyna się już w futurystycznej windzie, która wwozi nas na ostatnie piętro symulując po drodze odgłosy pracy Diesla. 
Stamtąd prowadzą nas w dół dwa szlaki, wzdłuż których ustawiono ponad 1500 eksponatów, a także plansze informacyjne poświęcone 125-letniej historii Mercedesa
[możecie o niej poczytać pod tym adresem].


Poziom najwyższy zabiera nas do epoki powozów i karet:Produkcja silników do samolotów wysyłanych na front II wojny światowej:Rower oczywiście też ma swój zasłużony podest w dziejach motoryzacji ;):Era komunikacji miejskiej:Ten egzemplarz został skonstruowany na specjalne zamówienie do Monako: 
Cadillaki, limuzyny...

I pojazdy specjalistyczne typu Karetka Pogotowia Medycznego:Electric Drive - samochód elektryczny:Tutaj w transparentny sposób przedstawiono idee sportów wyścigowych:

Nieco interaktywnej zabawy - Symulator jazdy:I kosmiczny formi-futuryzm:Schodząc po schodach na parter mamy do czynienia z autami najbardziej nowoczesnymi, usadowionymi na wysokich platformach:

 


Moim faworytem okazuje się turkusowy sedan z całkowicie przeszklonym dachem.
Perfekcja w każdym calu & detalu:Zerknijmy jeszcze na jeden z ciekawszych prototypów skrywających blask i potencjał za witryną:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WSTAW KOMENTARZ: